Popular categories

Vinný set: 3 láhve z vinařství Santa Ema

Jižní Amerika má vinařskému světu co nabídnout. Tenhle dárkový set prestižních vín toho budiž důkazem. Najdete v něm 3 vína z chilského vinařství Santa Ema, která patří podle uznávaného magazínu Wine Spectator mezi 20 nejhodnotnějších vinařství světa. Wine Spactator bychom mohli přirovnat k michelinskému průvodci ze světa vín, takže toto uznání už něco znamená!


Obsah dárkového balení vína:

  • Santa Ema Amplus Chardonnay: Chutnají vám bílá francouzská vína z Burgundska?  V tom případě si Vás získá toto velké Chardonnay. Hrozny pochází z vysoce ceněné přímořské oblasti Leyda Valley. Poloha vinic zaručuje produkci ideálně vyzrálých hroznů, které dávají vzniknout mnohovrstevnatým vínům. Charakter vína dotvořilo 12mesíční zrání ve francouzských sudech. Víno je díky tomu komplexní a vyvážené, a na jazyku rozehraje širokou paletu chutí a vůní. Po ochutnání ucítíte ovoce, citrusy a také jemný dotek vanilky, opečeného toastu a bílé čokolády. Dlouhá dochuť s minerálními tóny vybízí k dalšímu ochutnání.
  • Santa Ema Cuveé Catalina: Charismatické cuevée inspirované manželkou zakladatele vinařství, Catalinou Moreno Rodillo, je vyráběné z odrůd Cabernet Sauvignon (72 %), Carménère (20 %) a Cabernet Franc (8 %), rostoucích v prestižním vinohradu Cerro Blanco. Víno zraje 15 měsíců v prémiových francouzských sudech a jeho produkce je striktně limitována 20 nejkvalitnějšími sudy. Chuť je plná a strukturovaná, přesto elegantní a poddajná. Hodnocení světových kritiků tomuto výjimečnému vínu připisuje pravidelně 93 bodů ze 100.
  • Santa Ema Rivalta: Stejně jako Catalina, patří i Rivalta mezi nejlépe hodnocená vína. Tentokrát je inspirované přímo zakladatelem vinařství, osobností Pedra Pavone-Voglino. Hrozny pochází z prestižního vinohradu Cerro Blanco a používají se taktéž odrůdy Cabernet Sauvignon (87 %) a Carménère (5 %), tentokrát doplněné o Carignan (4 %) a Syrah (4 %). Tato kombinace dává vínu plnější tělo, výraznější tříslovinu a koncentrovanější ovocné tóny. Ve francouzských sudech zraje celých 20 měsíců, během kterých plně rozvine chuť, ve které ucítíte dotek čokolády, cedrového dřeva a karamelu.

adrop

Datum: 

29.09.2022 - 06.10.2022

Kraj: 

Kategorie: 

Částka: 

2 311,00 Kč